Csiga-Biga Mozgás- és képességfejlesztő Alapítvány
csigabigaalapitvany@gmail.com 06 20 222 5485
7100 Szekszárd Bátaszéki u. 40.
Adószám: 18864731-1-17
Vidéki Játszó Medina

A TOP-1.2.1-15-TL1-2016-00019 azonosítószámú, „A Sió vízi turisztikai fejlesztés I. üteme” projekt„ Élő híd” – Kék és zöld út a Balatontól a Dunáig

„Csiga-Biga Foglalkoztató-központ: A projekt része Medinán egy foglalkoztató központ kialakítása, amelyet a Csiga-Biga Mozgás-és képességfejlesztő Alapítvány valósít meg konzorciumi partnerként. A foglalkoztató központ az alábbi funkciókat fogja ellátni:”

Helyszín bemutatása:

A helyszín a Csiga-Biga Alapítvány medinai telephelye.
A projekt megvalósításának helyszíne: 7057 Medina, Damjanich u.5.
GPS: 46.472027,18.644167
HRSZ: Medina belterület 417 hrsz. tulajdoni lap alapján 5747m2
Maga a Csiga-Biga Vidéki Játszó a Sió-csatorna mellett, 5747m2 területen helyezkedik el, melyen lakóház, gazdasági épület, udvar található.

Szakmai programok:

• Interaktív népi játszóház, népi játszóudvar, népi kismesterségek- fafaragás-bemutató terem.
  • Élményterápia- Interaktív Kutyás Játszó /
  • Interaktív kiállítás- Sió csatorna élővilágának bemutatása

A projekt célja:

• élményközpontú,
  • a természetközeli és a hagyományos életmódot felelevenítő,
  • az aktív pihenést elősegítő helyszín létrehozása- látogatóbarát-és élményelemekkel bővítve,
  • esélyegyenlőségi szempontok előtérbe helyezésével

Feladatunk:

• Fontos a természet értékének megismertetése már kisgyermekkorban.
  • Fontos, hogy a természetben eltöltött idő nem pótolható mással és a természet megismerése életre nevel.
  • Fontos, hogy a kétkezi munka hasznos, egészséges és növeli az akaraterőt.
  • Fontos, hogy a hagyományaink, elődeink és azok életmódjának ismerete bölcsebbé tesz.
  • Fontos, hogy a szemléltető, gyakorlatias, élményalapú, játszva-tanulás semmi mással nem pótolható.
  • Esélyegyenlőség megteremtése.

„A foglalkoztató-központ tehát egy olyan attrakcióval bővíti a vízi túraútvonalat, amely célja a természet értékének megismertetése már kisgyermekkorban. Célcsoportját tehát elsősorban a gyermekek jelentik. A központ egyedi, innovatív az alapítvány tapasztalataira építő eleme a kutyás terápia. A foglalkoztató-központ tervezett építési költsége bruttó 36 805 450 Ft, amelyhez kapcsolódik a központ szükséges eszközökkel való felszerelése (székek, asztalok, egyéb bútorok, berendezések), amely költsége bruttó 2 154 997 Ft. Minden a foglalkoztató központtal kapcsolatos költség a Csiga-Biga Alapítvány költségvetésében szerepel.”